עברית  |  English  |  
 

 

 

המרכז לאדריכלות הומניסטית

 

 

המרכז מציע:

 
   * יצירת מקומות בגישה ההומניסטית 
 
צוות המרכז בראשות ד"ר אריה פלד, בוחן את סביבת המקום העומד להיבנות או להשתנות ומאבחן את יחסי השיח שהוא עשוי להציע. לכל מקום אפשרויות יחסי שיח משלו: אפשרויות יחסי השיח שמציע מגרש של 1000 מ2 על שפת הים העומד לפני בנייה, יהיו שונות לחלוטין מאלו של דירה עירונית של 80 מ2 שעומדת לפני שיפוץ, אך רק אבחנה של אפשרויות השיח המרחבי שכל אחד מהם יכול להציע, תאפשר בנייה שתעשה שימוש יעיל במשאבים העומדים לרשות הלקוח ותעשיר את חיי הדיירים העתידיים.
 
בה בעת, באמצעות הליך הייעוץ [אני-מקום],  מבהיר צוות המרכז את יחסי השיח עם המקום המיועד שיהיו נכונים עבור יחיד, זוג, משפחה או הלקוחות וצוות העובדים של חברה.

על בסיס המידע הזה ובמסגרת האפשרויות הכלכליות והסביבתיות, מעצב צוות המרכז את המקום המיועד כך שיעשיר את חיי העתידים לשהות בו וישרה עליהם נינוחות.

* ייעוץ [אני-מקום]  יחידני, זוגי, משפחתי וקבוצתי 
       
המרכז משתף פעולה בייעוץ ותכנון עם חברת בן דרור נהול פרויקטים www.bdbnia.co.il
  
* הרצאות על אדריכלות הומניסטית ו ייעוץ [אני-מקום]
 
* סדנאות ייעוץ [אני-מקום] לקבוצות של עד 20 משתתפים
                           
* קורסים
                               א.  מבוא לאדריכלות הומניסטית
קורס היכרות עם האדריכלות ההומניסטית וייעוץ [אני-מקום]. הקורס פתוח לכל מי שרוצים להבין טוב יותר את יחסיהם עם מקומות, כיצד לחיות אותם במלואם ואיך ליצור אותם כך שיאפשרו חיים יותר מלאים.
ימצאו בו עניין אומנים, פסיכותרפיסטים, ומעצבי מקומות מקצועיים מכל התחומים - ארכיטקטים, מעצבי פנים, אדריכלי נוף וסטודנטים לארכיטקטורה, עיצוב פנים ואדריכלות נוף, וגם כל מי שעומדים לפני בנייה או שיפוץ המקום בו הם חיים או עובדים.
 
 
                         
 
                       ב.  ארבעה קורסי התמחות בשני מסלולים (על הנרשמים לקורסי ההתמחות להשלים בהצלחה את המבוא לאדריכלות הומניסטית).
 
הקבלה לקורסי ההתמחות היא על בסיס ראיון אישי והשלמת קורס המבוא לאדריכלות הומניסטית. לכל אחת/ד מן המתקבלות/ים יורכב תהליך התמחות אישי המותאם לכישוריה/ו וצרכיה/ו הייחודיים.


 
1. מסלול   יצירת מקומות בגישה ההומניסטית
 
                           שלב א'    לימודי התמחות ביצירת מקומות בגישה ההומניסטית.
                           שלב ב'    לימודי הסמכה לתעודת יוצר/ת מקומות בגישה ההומניסטית.
 
הקורס פתוח לכל אחד גם אם אין לו/ה נסיון בעיצוב מקומות, בתנאי שבראיון הקבלה יתברר שיש לו/ה את הכישורים הבסיסיים המתאימים. ימצאו עניין מיוחד בקורס  אומנים בתחומי האומנויות הויזואליות, ארכיטקטים/ות וסטודנטים/ות.  לארכיטקטורה, עיצוב פנים ואדריכלות נוף, והקהילה הטיפולית – פסיכותרפיסטים, עובדים סוציאליים, מטפלים הוליסטיים וכו'.
 
 
 2. מסלול  ייעוץ  [אני-מקום]
                            שלב א'     לימודי התמחות  בייעוץ [אני-מקום]
                            שלב ב'     לימודי הסמכה לתעודת יועץ/ת [אני-מקום]

 
המסלול פתוח לאומנים בתחומי האומנויות הויזואליות, למעצבי מקומות וסטודנטים מתחומי הארכיטקטורה, עיצוב פנים, אדריכלות נוף, לקהילה הטיפולית – פסיכותרפיסטים, עובדים סוציאליים, מטפלים הוליסטיים וכו'; וגם לכל אחד/ת גם אם אין לו/ה נסיון בעיצוב או טיפול, בתנאי שבראיון הקבלה יתברר שיש לו/ה את הכישורים הבסיסיים המתאימים.
 
ניתן להשתתף בקורסים גם באמצעות למידה מרחוק.
 
 


 
הצוות הבכיר של המרכז:
ראש המרכז ד"ר אריה פלד 

חברי צוות בכירים גיא צור ו אסף שדה
 
בוגרי הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון. הם בעלי המשרד "שדה צור אדריכלות ישראלית" העוסק במתן שרותי תכנון במכלול נושאים: תכנון מבנים פרטיים, ציבוריים ופרויקטים יזמיים, בניה ירוקה, תכנון נוף, עיצוב פנים, מבנים לשימור, מבני תעשיה, תוספות בניה, שיפוצים ופיקוח וניהול הבניה.

 
 
 


 
  צור קשר:  
 
המרכז לאדריכלות הומניסטית
רח' השרון 27     חיפה 35012
0547640281
arpeled@gmail.com
 
 
 

 
לייבסיטי - בניית אתרים